Як намалювати гуашшю космос.

 

Як намалювати гуашшю космос. 

 Насамперед, треба на аркуші паперу намітити олівцем основні деталі. Для того, щоб космос вийшов реалістичним, можна використовувати як зразок одну або кілька фотографій справжнього космосу. Наприклад, тут ми як наочний посібник взяли окремі фотографії Сатурна, поверхні Місяця і, власне, космосу. При цьому, щоб картина вийшла цілісної, а не зліпленої з різних частин, треба враховувати один важливий момент - світло повинен падати на всі об'єкти в тому самому напрямку. Тому ми визначили для себе умовне розташування джерела світла, яке висвітлює наші планети праворуч. А на лівому боці ми позначили тінь, заштрихувавши її олівцем.


Як красиво намалювати космос гуашшю.  Поетапно.  Для початківців.

Далі фарбами малюємо тло. Для того, щоб наш космос вийшов барвистим, ми малюватимемо фон не просто чорною фарбою, а всіма кольорами. Адже зірки, що знаходяться на великій відстані, хоч і невиразні окремо, але разом утворюють хмари, що світяться. І, незважаючи на те, що їх колір може здатися нам однаково білим, вони мають три основні відтінки – червоний, жовтий, блакитний. До речі, ці три кольори також є основними кольорами, з яких можна отримати всі інші кольори – синій, фіолетовий, помаранчевий, зелений тощо.

Отже, озброївшись цим знанням, ми малюємо скупчення зірок усіма кольорами веселки, змішуючи їх окремо та прямо на папері. Більш щільні ділянки малюємо яскравими фарбами – жовтим, червоним та блакитним, з додаванням білила, а темніші – синім та фіолетовим, з додаванням чорної фарби. У нашому випадку, ми малюємо по фото, нашу галактику Чумацький шлях, тому що ми бачимо її із Землі та із сонячної системи.


Як намалювати космос та місяць гуашшю.  Поетапно, у картинках.

Після того, як намальовано темне тло, ми малюємо окремі зірки. Для цього ми беремо тверду кисть або зубну щітку, макаємо її кінчик у білила і, проводячи по ньому пальцем, розбризкуємо фарбу по картині. При цьому, треба стежити, щоб фарба розбризкувалася не занадто рівномірно, тому що щільність зоряних скупчень у різних ділянках космосу різна. Наприклад, ми навмисно робимо більше зірок у районі Чумацького шляху та менше з краю. Розбризкувати бажано в різних напрямках, щоб уникнути однорідності. Також ми використовуємо не просто білу фарбу, а додаємо в неї трохи жовтої, червоної та блакитної. До речі, найяскравіші зірки, зазвичай, блакитні. Деякі зірки ми зробимо найяскравішими, окремо підмалювавши їх маленьким пензликом.


Як намалювати космос гуашшю.  Поетапно.  Зображення.

Після того, як зірки розбризкані, ми розфарбуємо планети. Планети можуть бути намальованими по фотографії або вигаданими, але тут важливо згадати, що тінь повинна падати в однаковому напрямку. Властивості світла в космосі відрізняються від його властивостей на Землі і малюючи космос це треба пам'ятати. Завдяки земній атмосфері, світло розсіюється і, як би, огинає предмети, тому ми завжди можемо бачити тіньову сторону предметів, як слабо освітлену. Але якщо ви подивитеся на Місяць у космосі, де повітря немає, то ви зможете бачити тільки його освітлену сторону, тоді як тіньова сторона буде повністю позбавлена ​​освітленості, якщо жодного іншого джерела світла там немає. Так само і з будь-яким іншим предметом у космосі – якщо на нього не падає світло, він абсолютно темний і розрізнити якісь деталі на ньому не можна.

Але в нашому випадку ми підемо на хитрість і намалюємо тіньову сторону планет трохи світлішою, щоб вони не вибилися на передній план. Хоча це не обов'язково. Так само не забуваємо, що якщо ми малюємо Сатурн, то він може бути тінь, яку він відкидає на свої кільця.


Малюнки намальовані гуашшю.  Намалювати малюнок гуашшю.

Після того як намальований далекий космос, ми переходимо до ближнього та малюємо ландшафт планети, на якій ми опинилися. Спочатку світлою фарбою зафарбовуємо усі освітлені ділянки. При цьому, щоб пейзаж був мальовничішим, варто малювати не одним кольором, а постійно змішуючи різні фарби.


Картини намальовані гуашшю.  Що можна намалювати гуашшю.

Далі, якби ми малювали краєвид на Землі, ми б перейшли до зображення півтіні, але оскільки ми малюємо поверхню планети без атмосфери, то розсіювання світла та півтіні тут немає, і те, що знаходиться в тіні – просто чорне. Але ми все одно розводимо фарбу середньої світлоти і малюємо півтінь. Таким чином, ми зображаємо ділянки, що складаються з безлічі маленьких окремих тіней і які на відстані зливаються в одну пляму середньої освітленості. І вже тільки тінь кратерів, які знаходяться найближче до нас, ми робимо максимально темною, бо контрастніші об'єкти візуально виходять на передній план.


Як намалювати космос гуашшю.  Поетапно.  Для початківців.

Ну а щоб пейзаж не був таким безлюдним і безлюдним, ми намалюємо космічний корабель з дослідниками. Малюватимемо його так само, як і інші небесні тіла: намітимо його контур і розфарбуємо в основний колір, а потім намалюємо тінь.


Як намалювати гуашшю.  Поетапно.

Після цього додамо кілька деталей і корабель із космонавтами готовий борознити безкраї простори відкритого космосу.


Як намалювати космос гуашшю.  Поетапно.  Для початківців.  Малюнок, картини, картинки намальовані гуашшю.  Що можна намалювати.

Сподіваємося, що цей майстер клас виявився для Вас не лише простим та зрозумілим, а й корисним. Успіхів у малюванні!


Комментариев нет:

Отправить комментарий