Я люблю зоряне небо. Як романтично дивитися на зірки та місяць у повній тиші! Я покажу вам, як швидко та легко зобразити цей сюжет у гуаші та передати цю тишу та красу на папері. Приготуйте свої фарби та пензлі, і давайте крок за кроком писати нічне небо.


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців


Матеріали

  • білий папір;

  • малярський скотч;

  • компас чи інший круглий предмет невеликого діаметра;

  • олівець;

  • круглі пензлі різних розмірів;

  • плоскі кисті різних розмірів;

  • плоский пензель (за бажанням);

  • пензель для деталей;

  • папір або паперовий рушник.




Кольори роботи

Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців


Змішування

Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців


  • сірий (чорний+білий, пропорції 1:2);

  • світло-сірий (чорний + білий, пропорції 1:6);

  • пастельна охра (жовта охра + білий, пропорції 1:2);

  • світло-фіолетовий (білий + фіолетовий, пропорції 2:1);

  • темно-фіолетовий (чорний + фіолетовий, пропорції 1:2);

  • церулеум (білий + ультрамарин синій, пропорції 1:4);

  • пастельний блакитний (білий + ультрамарин синій, пропорції 2:1);

  • пастельний фіолетовий (білий+фіолетовий, пропорції 4:1).


Як намалювати

Крок 1

Спочатку прикріпіть папір до дошки або столу за допомогою стрічки малярського скотчу, щоб визначити таким чином робочу область картини. Тепер намалюйте невелике коло олівцем, як показано на малюнку 1. Немає необхідності малювати деталі на етапі начерку.


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців

Малюнок 1


Почнемо основну роботу із заповнення місяця кольором. Приготуйте такі кольори: сірий, світло-сірий та пастельну охру. Візьміть маленький круглий пензель і зафарбуйте область сірим кольором, як показано на малюнку 2. Дайте фарбі висохнути, а потім покрийте решту місяця світло-сірим кольором. Щоб місяць виглядав барвистішим, ви можете додати кілька штрихів пастельної охри.


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців

Малюнок 2


Оскільки картина буде виконана в стилі начерку, я не раджу додавати якісь деталі місяцю. Однак пізніше, для кращого розмаїття, ми все ж таки додамо на неї кілька відблисків.


Крок 2

Настав час заповнити фон (рисунок 3). Є кілька способів зробити це. Я покажу вам той, який мені здається цікавішим. Ми писатимемо радіальний градієнт. Це означає, що колір змінюватиметься у круговому напрямку. У нашому випадку центром є місяць. Градієнт буде починатися з фіолетового відтінку, потім плавно перейде у фіолетовий і завершиться темно-фіолетовим. Для створення градієнта ми застосуємо техніку прямого змішування .


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців

Малюнок 3


Візьміть овальний пензель великого розміру (або плоский пензель) і почніть заповнювати прямокутник темно-фіолетовим кольором, починаючи з країв у напрямку до місяця. На одній третині шляху до місяця візьміть фіолетовий колір. На останніх двох третинах простору пишіть фіолетовим відтінком. Робіть кругові рухи навколо місяця і намагайтеся змішувати кольори прямо на папері в міру просування.


Дуже акуратно заповнюйте фон по краях місяця. Я раджу вам використовувати пензель з тонким кінцем або навіть пензель для деталей, щоб краї вийшли обережними. Дайте фарбованому шару повністю висохнути.


Крок 3

Фон готовий, і тепер ми можемо намалювати поверх нього кілька хмар. Щоб спростити малювання хмар, можна розділити їхнє фарбування на світло, півтони і тіні (див. малюнок 4).


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців

Малюнок 4


Фон відіграватиме роль тіні. Нам потрібно додати півтону та світло. Візьміть маленький овальний пензель (або можете використовувати круглий пензель) і додайте шар фіолетового відтінку. Потім покрийте шар синього відтінком, як показано на малюнку 5. Не робіть елементи симетричними: вони повинні виглядати випадковими і реалістичними. Після того, як робота повністю просохне, переходьте до останнього кроку.


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців

Малюнок 5


Крок 4

На цьому етапі ми будемо використовувати техніку лісування . Ми знаходимося на останньому етапі, і давайте зробимо так, щоб наша робота виглядала як справжнє зоряне небо. Насамперед пропоную вам закінчити хмари (рисунок 6). Нанесіть овальним пензлем широкі відблиски пастельним блакитним та пастельним фіолетовим. Дайте фарбованому шару повністю висохнути і нанесіть ще один шар білим кольором, щоб виділити освітлені ділянки хмари. На цей раз використовуйте маленьку круглу кисть. Тепер озброїться пензлем для опрацювання деталей та додайте білим кольором відблиски на місяць та кілька додаткових деталей. Але не захоплюйтесь: достатньо лише кількох штрихів. Дайте фарбованому шару повністю висохнути.


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців

Малюнок 6


І останній штрих – зірки (рисунок 7). Тут ми використовуємо техніку розбризкування . Це надасть картині деякого шарму та ефекту випадковості.


Зіркове небо гуашшю: як намалювати поетапно для початківців

Малюнок 7


Спочатку накрийте хмари та місяць папером або паперовими рушниками, щоб захистити їх від бризок. Потім на маленьку круглу кисть візьміть трохи білої гуаші та розбризкуйте її на роботу. Не перестарайтеся з бризками: одного-двох рухів руки буде достатньо.


Порада : перед нанесенням бризок на картину ви можете потренуватися в їхньому нанесенні на іншому аркуші паперу, щоб знати, якого ефекту очікувати.


Наша чудова картина готова. Коли вона повністю висохне, зніміть малярський скотч та... вуаля!


Що стосується практики, ви завжди можете пограти з відтінками та композицією. Виберіть кілька схожих відтінків і спробуйте застосувати інші кольори. Я раджу вам використати приклади, щоб краще зрозуміти, як малювати хмари. Намагайтеся, щоб хмари були нескладними. На малюнку 7 показано ще одну картину, яку я написала, використовуючи цей урок. Мені дуже подобається малювати небо та хмари. Результат мене завжди вражає, до того ж, це чудова можливість попрактикуватися працювати з гуашшю. Сподіваюся, вам також сподобається.


Комментариев нет:

Отправить комментарий